Словаччина - дев'ята країна, в якій презентовано проект "Діти просять миру"

22 лют. 2017
734 разів

Діти з Донбасу та Прикарпаття відвідали вже дев’яту країну, в якій презентувати міжнародний соціальний проект «Діти просять миру». Очолив українську делегацію депутат Верховної Ради України Дмитро Лубінець, а організатором проекту виступає громадська спілка «Промінь Україна».

Впродовж цілого дня дітей супроводжували представники організації Союзу русинів-українців Словацької Республіки та голова Асоціації молодих українців Віктор Бандурчин. Вагому підтримку та сприяння у візиті української делегації до Словаччини надав Почесний Консул України в Словацькій Республіці Станіслав Обіцький.

Розпочався день у Пряшеві з візиту до української школи, де діти спілкувались з своїми однолітками, дарували ангеликів миру, виготовлених своїми руками, оглянули навчальні класи та ознайомились з тим, як проходить навчальний процес. Опісля разом із дорослими усі вийшли на вулицю і перед пам'ятним знаком Тарасу Шевченку долучились до міжнародного флешмобу #тризубцеукраїна, ініційованого міжфракційним об'єднанням депутатів Верхованої Ради України «Співпраця: Україна-діаспора» та Світовим Конгресом Українських Молодіжних Організацій.

  

Досить цікавою для дітей виявилась екскурсія містом та ознайомлення з культурою місцевих жителів. Багато позитивних емоцій і запитань та дитячих щирих посмішок. Окрім екскурсійного інтерактиву всі відвідали церкву, де помолились за мир в Україні та здоров'я усіх рідних.

  

На завершення візиту відбувся офіційний прийом в українському культурному центрі Союзу русинів-українців Словацької Республіки, де з вітальним словом виступив Дмитро Лубінець та Дмитро Банах, Також було презентовано проект «Діти просять миру», таланти українських дітей, заклик до миру, після чого всім присутнім діти подарували синьо-жовті прапори та ангелів миру з акції "Дитячий ангел миру в кожну родину ", а також поспілкувались з представниками української діаспори і домовились про подальшу співпрацю.

  

«Ми щиро дякуємо за теплий прийом нашим представникам української громади в Словаччині та пану Станіславу Обіцькому. Ми побачили багато красивих місць у Словаччині, знайшли нових друзів, як серед дорослих, так і дітей. Знайшли багато спільних напрямків для подальшої співраці і впевнені, що наш проект дасть можливість співпрацювати нашим країнам та громадським організаціям» - поділився думками організатор проекту Дмитро Банах.

  

Нагадаємо, проект «Діти просять миру» стартував минулого року в Грузії, а сьогодні Словаччина вже дев'ята країна, де його презентують. Попереду ще три країни і підведення підсумків в Україні. Проект організовується ГС «Промінь Україна» за суттєвої підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Світового Конгресу Українських Молодіжних Організації та народного депутата України Дмитра Лубінця. Впродовж п'яти місяців проект підтримали різні громадські організації з країн-учасниць проекту та дипломатичні представництва України закордоном. В рамках проекту реалізовується також безліч заходів та акцій на підтримку талановитих дітей із зони АТО та популяризації миру в Україні.

Останнє редагування Середа, 22 лютого 2017 13:36
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)