Підведено підсумки проекту «Діти просять миру» в Грузії. Фото. Відео

11 жовт. 2016
2802 разів

На початку жовтня у Грузії стартував новий міжнародний соціальний проект «Діти просять миру». Ініціатором проекту виступила громадська спілка «Промінь Україна» за активної підтримки Міністерства молоді та спорту України і Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій.

Проект має глобальну мету – встановлення миру в Україні та світі, а також покликаний сприяти підтримці розвитку талановитих дітей із зони АТО, їх подальшої співпраці з дітьми і молоддю різних країн світу, організації спільних навчально-оздоровчих таборів, культурно-мистецьких фестивалів, конкурсів, спортивних змагань, участі у міжнародних грантових проектах.

Координувати міжнародний проект буде генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк, за плечима якої чималий досвід реалізації подібних міжнародних соціальних проектів, заходів та телепроектів.

Для перебування та презентації проекту у Грузії організатори передбачили для учасників цікаву та насичену програму. Протягом кількох днів українські діти відвідували державні установи, зустрічались з керівниками місцевих українських організацій, брали участь у освітніх й культурно-мистецьких заходах та благодійних акціях, обмінювались досвідом та контактами зі своїми грузинськими однолітками. Українську делегацію до Грузії сформували талановиті діти та молодь із зони АТО Донецької області на чолі з депутатом Верховної Ради України Дмитром Лубінцем.

Приємною несподіванкою для учасників та організаторів стала зустріч з митрополитом Даніелем у резиденції Патріарха Грузії. Священнослужитель подякував дітям за приїзд, а організаторів привітав з започаткуванням такого актуального на сьогодні проекту промоції миру та підтримки талановитих дітей з територій воєнних дій. Також митрополит Даніель поблагословив усіх дітей та молодь України на мир і благополуччя, а організаторів і партнерів проекту на успіх проекту та здоров'я всім тим, хто підтримує і допомагає бути проекту в різних країнах світу.

Наступним етапом репрезентації проекту «Діти просять миру» був Міст Миру в центрі Тбілісі, на якому діти заспівали державний гімн України та Грузії, обмінялись подарунками, а також провели патріотичний флеш-моб з запускання у небо кульок національних кольорів своїх країн. Від дітей не відставали і дорослі, приєднувались і прості перехожі. Після гучних привітань від партнерів і перехожих діти вирушили на екскурсію з історичними пам'ятками архітектури та особливими місцями Грузії. Супроводжував делегацію та презентував привабливість Тбілісі і Мцхети заступник директора Американської школи в Грузії Александер Гіоргідзе, від якого українські діти миру не відходили впродовж всього дня та дякували за цікаві розповіді.

Після насиченого екскурсійного дня представники української спільноти, яку очолює Валентина Марджінішвілі, радо зустрічали українську делегацію в Центрі українців Грузії та ознайомили українських гостей з діяльністю українського товариства в Грузії, підготували для дітей подарунки, цікаві сюрпризи. Особливо запам’ятається дітям з України майстер-клас з виготовлення чурчхели та хачапурі. Діти наскільки раділи успіхам у виготовленні грузинських страв, що не хотіли покидати центр Української діаспори в Грузії. На завершення такого гостинного прийому від виконавчого директора Жіночої Ради Грузії Кетеван Габруашвілі українські гості отримали сувеніри та поласували солодощами і смачними хінкалі.

Наступний день перебування у Грузії розпочався з офіційного візиту в Європейську школу Грузії, де українську делегацію гостинно і привітно зустріла дирекція Європейської школи, діти та вчителі і всі разом провели цікаву екскурсійну програму. Дітям показали новітні навчальні класи,  лабораторію, технічне обладнання та запросили на відкритий урок SciencetechnologyeducationprogramsSTEP. Протягом дня в школі діти знайомились з своїми однолітками, разом з ними презентували проект «Діти просять миру». У Єврошколі українські та грузинські діти взяли участь у ярмарку з продажу різних смаколиків для збору коштів людям похилого віку, під час якого українська делегація зібрала за свої солодощі 100 ларій, які передала до благодійної скриньки.

«Щиро вдячні за теплий прийом засновникам Європейської школи в Грузії Гелі та Давиду Бежуашвілі, дирекції школи та всім учням і вчителям, які так гостинно нас прийняли та завдяки яким наша подорож до Грузії стала незабутньою», – зазначив депутат українського парламенту, голова української делегації проекту Дмитро Лубінець.

Впродовж останнього дня діти мали можливість ще відвідати українське посольство в Грузії, куди на презентацію зібрались українські дипломати, представники української діаспори та гості, які мали можливість обмінятись контактами та домовитись про подальшу співпрацю. А також зустрітись з міністром діаспори Грузії Гелом Думбадзе, який організував для дітей святковий прийом, концертну програму, багато подарунків кожному учаснику проекту та солодкий стіл.

За словами організатора проекту «Діти просять миру», засновника громадської спілки «Промінь Україна» Дмитра Банаха, для старту проекту була проведена чимала робота, яка об’єднала довкола себе багато людей, які опікуються дітьми із зони АТО та роблять все можливе для миру в Україні: «В першу чергу, хочу подякувати людям, які з самого початку долучилися до організації проекту в Україні та Грузії, нашим друзям і партнерам. Особливо дякуємо за підтримку заступнику міністра молоді та спорту України Олександру Яремі,  президенту СКУМО Мирославу Гочаку, народному депутату України Дмитру Лубінцю, послу Грузії Гріголу Катамадзе, координатору нашого проекту Ганні Крисюк. Ми провели колосальну роботу, але ще більше праці у нас попереду. Тож для нас усе тільки починається і ми запрошуємо усіх бажаючих до співпраці».

Організатори висловлюють також слова вдячності за підтримку у старті проекту та допомозі у його реалізації в Грузії партнерам проекту: ГО «Грузинсько-український культурно-мистецький центр», Посольству України в Грузії, Асоціації платників податків в Україні, Аналітичному центру міжнаціонального співробітництва і консультацій, Жіночій раді Грузії,  Офісу державного міністра Грузії з питань діаспори, центру розвитку та творчості «ArtBOOMGЕ», ГО «Світове українство», журналу БізнесWoman, БФ «Подоляни», МБО «Благодійний фонд Долини», ТМ Кукузаврики, ГО «Промінь Волноваха», ТзОВ «ТІН ІМПЕКС», «Європейській школі» в Грузії, українській діаспорі в Грузії, ГО «Промінь Київ», аеропорту «Бориспіль», холдингу «1+1 media», авіакомпанії МАУ та всім іншим, хто підтримував і підтримує цей проект.

За результатами візиту до Грузії організаторами проекту було підписано угоди про співпрацю між громадською спілкою «Промінь Україна» та Європейською школою в Грузії, Союзом журналістів Грузії, Будинком грузинсько-української преси та книги, Жіночою радою Грузії, а також ГО «Форум українців Грузії». Підписанти домовились співпрацювати у реалізації спільних соціально-культурних, освітніх та економічних проектів, здійснювати обмін досвідом у сфері громадської та інформаційної діяльності, проводити навчальні обміни між учнями та вчителями, формувати позитивний імідж України в Грузії та Грузії в Україні.

Останнє редагування П'ятниця, 21 жовтня 2016 11:53
Оцініть матеріал!
(0 голосів)